Hakkımda

12-07-1956 yılında İstanbul Kadıköy de doğdum. İlkokulu Kızıltoprak Zühtü Paşa İlkokulunda tamamladım. Orta eğitimimi English High School For Boys ta bitirdim. 1974 yılında Robert Kolej den mezun oldum.
1974-1980 yılları arasında Tıp eğitimimi İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tamamladım ve dereceyle Tıp Doktoru oldum. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinde Anesteziyoloji ve Reanimasyon ihtisasına başladım. 3 ay sonra kazandığım bir sınavla aynı fakültede Genel Cerrahi AD da genel cerrahi asistanı olarak çalıştım.
Genel Cerrahi AD da 1981-1984 yılları arasında görev yaptıktan sonra 1984 de bir sınavla Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi ihtisasına başladım. 1986 yılında Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı olarak aynı ana bilim dalında mecburi hizmetimi bitirdim. Askerliğimi 600 yataklı İzmir Asker Hastanesinde yaptıktan sonra İ.Ü Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisinde çalışmaya devam ettim. 1990 yılında Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Doçentliğini aldım. 1996 yılında Profesör oldum. Çocuk Psikiyatrisi uzmanı Prof. Dr. Dilara Ümran Tüzün le evli olup 28 ve 18 yaşlarında 2 erkek çocuğum vardır.

Prof. Dr. Hasan Tüzün, Varis

1990-1996 yılları arasında 3 kez İnternational Scholar olarak Cleveland Clinic Foundation da bulundum. 1992 yılında Türkiye de ilk defa Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde inme önlenmesinde Karotis Endarterektomi ameliyatlarını başlattım ve Türkiye genelinde yapılması için çeşitli toplantılar düzenledim. Behçet Sendromu nun atar damarı tutulumunun tedavisinde bir çok kez site edilen yazılarım mevcuttur. Akciğer metaztazektomileri üzerine Kanser Kitabında tecrübelerimi anlatan bir bölüm vardır. 2009-2011 yılları arasında Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde Anabilim Dalı Başkanlığı yaptım ve yeni yasanın çıkmasıyla bu görevden ayrıldım.